Účinná léčba:
když zánět, tak enzymy

U onemocnění, která jsou doprovázena zánětlivými procesy, se systémová enzymoterapie osvědčila jako optimální léčebná metoda. Její zvláštní výhodou je, že – na rozdíl od mnoha jiných léků – nepotlačuje zánětlivý proces, ale naopak podporuje co možná nejúčelnější odpověď organizmu.

Enzymy tedy podporují a urychlují přirozený průběh zánětů a vstřebávání otoků včetně jejich druhé, opravné fáze (hojení). Pomáhají také zabránit tomu, aby se záněty neopakovaly anebo se nestaly chronickými.

Správná směs enzymů

Kvůli vysoké specializaci enzymů a jejich rozdílnému stupni účinku v kyselém resp. zásaditém prostředí má svůj nemalý význam vytváření kombinací různých enzymů.

Enzymy navíc tím, jak působí na imunitní systém, plní nejrůznější úkoly. V těle se totiž mnoho různých enzymů spojuje v jeden tým.

Systémová enzymoterapie proto neléčí jen pomocí jednoho druhu enzymů. Vědci pro ni vyvinuli speciální kombinace enzymů, které v sobě slučují účinek různých enzymů a mohou tak působit za různých podmínek v těle. Jedná se především o tyto enzymy: papain, který se získává z plodů papáje, a bromelain z ananasu. Enzymy trypsin a chymotrypsin jsou živočišného původu.